Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ ZAVINOVAČKA PRO MIMINKO

Miminko po narození potřebuje pocit bezpečí a pohodlí, musíte jej udržovat v teple, protože ještě nemá vyvinutý termoregulační systém. Zavinovačka je proto dobrou volbou. Miminko se cítí jako u maminky v bříšku a to mu zaručuje pocit bezpečí. V zavinovačce se uklidní a bude mu teplo.

Jak vybrat zavinovačku pro miminko?

Zavinováním dítěti pomůžete k adaptaci na nové prostředí. Miminko se uklidní, bude v teple a pohodlí. Zavinovačka Vám nebo Vašim blízkým pomůže při nošení či houpání dětí, protože jejich zpevní a lépe se drží.

Materiál – zavinovačky se vyrábějí z různých materiálů. Bavlna (bio-bavlna), flanel, polyester nebo bavlna s příměsí či polyester s příměsí. Volba materiálu je důležitá. Je dobré vybrat zavinovačku z materiálu, který se dá vyvařit nebo alespoň žehlit a tím zničit všechny nebezpečné bakterie. Miminko se musí cítit pohodlně, příjemně a být v teple, protože v zavinovačce bude trávit dost času a například i v kolébce.

Typ – pokud se pro koupi zavinovačky rozhodnete, budete vybírat z mnoha vzorů a typů. Na trhu jich je bezpočet. Kromě vkusu se můžete řídit i ročním obdobím, prodávají se zimní i letní varianty. Většina z nich je také hypoalergenní. Volit můžete z takzvaných rychlozavinovaček nebo klasických zavinovaček.