Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ KOJÍCÍ POLŠTÁŘ

Tento polštář nabízí pohodlí při kojení jak pro maminku, tak pro miminko, umožňuje kojení ve všech polohách. Dále se dá použít jako mantinel kolem miminka nebo opora dítěti při sezení. V menším provedení se používá v inkubátorech. Většina miminek se bojí prostoru a není se čemu divit, devět měsíců byly v klidu v bříšku, kde měli vše co potřebují od jídla po teplo a bezpečí. Najednou jim někdo všechno toto vezme a ještě chce, aby spal v postýlce, kde to nezná, je mu tam zima a necítí se v bezpečí. Proto je vhodné dát děťátku do postýlky kojící polštář. Děťátko se v postýlce bude cítit bezpečně, protože kojící polštář používá i maminka, Vaše dítě si bude myslet, že jste stále nablízku.

Jak vybrat kojící polštář?

Velikost – některé obchody uvádějí, že prodávají velký kojenecký polštář, který má 160 cm, nenechte se zmást. Kojící polštář s velikostí 160 cm není zrovna velký polštář. Nedoporučujeme ho maminkám, které měří více než 165 cm. Lepší je zvolit alespoň standardní velikost 170 cm (vnější obvod). Například kojící polštář, který měří 215cm (vnější obvod polštáře) má šířku cca 35cm a vnitřní obvod 155cm, což je ideální. Nebojte se koupit ‚Maxi polštář‘.

Výplň – Nejpoužívanější druhy výplní je molitanová drť – není vhodná do kojících polštářů, není vyčištěna a upravena. Dále EPS kuličky – jejich výhodou je, že polštář je lehký a většinou se dá prát v pračce, což jsou asi jediné výhody. Jinak kuličky šustí, přelévají se a masírují reflexní body na těle miminka což je nežádoucí. Při kojení by mělo být děťátko v klidu. Dalším materiálem je PES duté vlákno (kuličky) jde o duté vlákno ve tvaru kuliček, to zajistí, že když polštář vyperete, ponechá si tvar a vzdušnost. Tato výplň je ideální do kojících polštářů, dá se velmi snadno vyprat v pračce, nešustí a přizpůsobí se vám i dítěti. Kojící polštář by se měl dát doplňovat podle potřeb, rozhodně si nekupujte levnější varianty, které nelze doplnit nebo naopak ubrat výplň podle potřeb.

Pratelnost – stane se vám, že budete muset polštář vyprat, proto je důležité zvolit si takový polštář, který lze prát v automatické pračce a nemusíte jej nosit do čistírny. Můžete si vybrat ze dvou variant a to polštář pratelný, který se dá prát, ale nemá snímatelný povlak. Nebo polštář pratelný se snímatelným povlakem, což je ideální varianta. Samozřejmě povlaky se prodávají i samostatně, takže jich můžete mít více, abyste si povlak mohli kdykoliv vyprat. Prodejci nabízejí i fleecové povlaky, které se dají prát na 40 ° C a nemusí se žehlit nebo bavlněné povlaky, které se jednoduše vyžehlí