Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ NOSNÍ ODSÁVAČKA

Odsávačky na hlen by měly být součástí povinné výbavy rodičů už od narození jejich dítěte. Soplíky, byť i neškodné, mohou děťátko pořádně potrápit, protože se jich ještě neví zbavit samo. Odsávání soplíkov je velmi důležité, protože hlen může dětem způsobit řadu problémů.

Jak vybrat odsávačku nosu?

Typ – na trhu najdete odsávačky na vysavač, balónkové odsávačky na hlen, elektrické odsávačky a hadičkové odsávačky.

Bezpečnost – je pro každého rodiče prvořadá, a tak v případě, že máte neposedné dítě, nebo dítě, které prostě nechce při odsávání soplíkov spolupracovat, raději si nekupujte levnou hadičkový odsávačku. Hrozí při ní menší poranění sliznice.

Cena – odsávačky na hlen nezruinují váš rodinný rozpočet, ty obyčejné hadičkové nebo balónkové stojí pár eur. Zlatou střední cestou jsou z hlediska ceny odsávačky na vysavač. Pokud vám nedělá problém připlatit si, elektrické odsávačky na hlen by vás mohly zaujmout hlavně tehdy, když potřebujete s vaším ‚usopleným‘ děťátkem někam cestovat.

Efektivita odsávání – balónkové a hadičkové odsávačky si s hustším hlenem poradí těžko a je poměrně náročné vytáhnout s nimi soplík tak, aby zůstal nosík zcela čistý. Zkušenosti maminek říkají, že ani cenově náročnější ruční elektrické odsávačky si s hlenem neporadí podle jejich představ. Nejefektivnější jsou odsávačky na vysavač, které pomohou i při pořádné rýmě a vytáhnou i hustý soplík.