Menu Zavřeno

Jak se starat o kočárek pro miminko?

Péče o kočárek je samozřejmost, pokud chcete, aby vám nějaký čas spolehlivě sloužil. Máme pro vás několik užitečných rad a tipů jak se o něj rychle a efektivně postarat.

Střídání ročních období a vnější prostředí se na dětském kočárku pochopitelně podepisují, proto se vždy po nějakém čase vyplatí důkladně zkontrolovat všechny jeho součásti. Konstrukce kočárku může začít rezavět nebo nepříjemně vrzat, zabrat dostávají i kolečka. Kompletní servis si zaslouží každá část kočárku, i textilie. Obzvláště namáhané bývají lehčí kočárky s menšími koly, při kterých se vyplatí kolečka odmontovat a důkladně očistit.

Ošetřete podvozek, zkontrolujte tlak a promažte

Na údržbu kočárku nikdy nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, které by mohly díly poškrábat či jinak znehodnotit. Postačí vám jemný saponát a vlhký hadřík. Nezapomeňte zkontrolovat ani tlak v pneumatikách. Ten by měl mít v případě předních kol hodnotu zhruba 0,6 baru, v případě zadních kol 0,8 baru. Pokud hodnoty nesedí, upravte jejich dofouknutí nebo vypuštěním vzduchu. Tlak v pneumatikách je důležitý, pokud není správný, poškozují se pláště, duše i ráfky. Abyste si zajistili hladkou jízdu, očistěte osu, ložiska a spojové mechanismy a na závěr jejich promažte silikonovým olejem ve spreji. Nezapomeňte ani na povrch podvozku a kovovou konstrukci – na její údržbu postačí vlhká hadr.

Crop unrecognizable black father caressing newborn baby in stroller

Textilní potahy vyperte v pračce

Pokud potahy nečistíte, původní jasné barvy vyblednou a začnou se na nich tvořit nevzhledné skvrny. I když byste to možná neřekli, potahy bývají hloubkově znečištěné a množí se v nich bakterie, které mohou ohrozit zdraví dítěte. Většinu odnímatelných povrchů lze vyprat v pračce při teplotě 30 stupňů Celsia. Postačí vám jemný univerzální prášek, agresivním pracím prostředkem se vyhněte. Chystáte se vyprat textilní potah v rukou? Určitě očistěte celou plochu, aby nevznikly skvrny. Textilní části, které nelze z kočárku sejmout, omyjte vlhkou houbou a jemným čisticím prostředkem, ale věnujte se celému dílu, abyste zabránili vzniku lokálních map.

Využijte servis kočárků

Nemáte čas nebo chuť starat se pravidelně o svůj kočárek a dopřát mu, co potřebuje? Trápí vás závažnější problémy týkající se fungování a chodu samotného kočárku? Neexperimentujte s údržbou nebo opravou sami a vsaďte na profesionální servis kočárků, který má s opravami a péčí o kočárky dlouholeté zkušenosti. Zkušení odborníci se o vašeho čtyřkolového ‚oře‘ postarají odborně a s úsměvem na tváři.