Menu Zavřeno

Slunečník nebo stříška do kočárku

Zapomeňte na pleny a jiné přehozy, které kočárek i samotné dítě přehřívají. Vsaďte na spolehlivé prostředky, které ochrání vaše ratolesti před přímým sluncem, větrem a působením nebezpečného UV záření.

Dlouho koloval mýtus, že pokud chceme dítě ochránit před sluncem, stačí nám obyčejná plenka. Právě naopak! Použitím pleny vašemu hubeňourovi více uškodíte než pomůžete. Proč? Mnoho maminek či babiček se snaží chránit své děti před ostrými slunečními paprsky a přes kočárek prohodí plenku, případně ji kolíky připnou ke kočárku. Dělají však velkou chybu. Jak je to možné?

Plenka přehozena přes kočárek na slunci může během chvilky zvýšit teplotu v kočárku až o 15 stupňů! Dítě se tak začne nepříjemně přehřívat, což může mít až fatální následky. Tento druh zakrytí a stínu způsobuje, že v kočárku je za chvíli teplo jako v peci. Kvůli snížené cirkulaci vzduchu může teplota rychle stoupat podobně jako v horkém autě. Teplota uvnitř nezakrytého kočárku je přibližně 22 stupňů Celsia, po překrytí tenkou látkou se však může během půl hodiny vyšplhat až na 34 stupňů Celsia a za hodinu může dosahovat neuvěřitelných 38 stupňů Celsia! Takový zvrat během teplých dnů asi nechce žádná maminka.

Deštník se clonou

Slunečníky a sluneční stříšky na kočárek jsou během horkých dní přímo nezbytností. Pomohou vám ochránit dítě před nebezpečným UV zářením či větrem a drží vaše děťátko v soukromí, chráněné před zvědavými pohledy okolí. Sluneční clony a stříšky jsou obvykle zhotoveny z materiálu s UV filtrem 50+, jsou také ultra tenké, díky čemuž může vzduch v kočárku nebo autosedačce bez problémů proudit.

Najděte pro svůj dopravní prostředek univerzální kousek, který se jednoduše nastaví a připevní sponami, nebo si zvolte variantu přesně pro váš typ kočárku. Díky tomuto praktickému příslušenství bude vaše miminko v bezpečí a stínu, který mu zaručí dokonalé pohodlí a komfort. Vybavte se na léto praktickým deštníkem nebo sluneční stříškou i vy!