Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ OSUŠKA PRO MIMINKO

Koupání miminka je rituál. Obvykle mají miminka koupání a s ním spojené procedury rady. Po koupání je třeba miminko zabalit do osušky, aby neprochladlo. Kojenecké osušky musí být měkké, dobře savé, příjemné a hřejivé.

Jak vybrat osušku pro miminko?

Mezi hlavní kritéria patří materiál, velikost, barva, vzor, ​​kapuce. Ve výbavičce pro miminko nesmí kojenecké osušky chybět. Při koupání miminka je využijete denně. Důležitým kritériem výběru je rozhodně materiál. Pro miminka jsou nejvhodnější přírodní materiály, ne umělé tkaniny. Na mysli mějte také velikost, aby byla osuška dostatečně velká pro zabalení miminka. Na trhu jsou i osušky s kapucí, kterou budete moci dát miminku při zabalení rovnou na hlavičku.

Materiál – nejdůležitější kritérium při výběru dětských osušek. Kojenecké potřeby a oblečení musí být pohodlné, prodyšné, musí správně odvádět vlhkost a sát. Miminka mají velmi citlivou pokožku, proto jsou pro ně nejvhodnější přírodní materiály. U osušek nejčastěji bavlna, bambus, froté a flanel. Při praní osušek se nedoporučuje používat aviváž, která snižuje nasákavost.

Bavlna je pro kojenecké potřeby a oblečení nejpoužívanější materiál. Výhodou bavlny je její prodyšnost, jemnost a měkkost, také dobrá absorpce vlhkosti, nasákavost, odolnost při praní a odření. Bavlna se nesráží, netrhá, je možné ji prát na poměrně vysoké teplotě. Její nevýhodou je mačkavost a žmolkování.

Bambus je velmi jemný a příjemný. Je to materiál vhodný na léto. Je odolný proti množení bakterií a má skvělé antialergické vlastnosti a přírodní antibakteriální účinky, proto je vhodný pro malá miminka. Dalšími výhodami bambusu je dobrá nasákavost a odvod vlhkosti, prodyšnost, nižší tepelná vodivost zaručuje příjemný chladivý pocit. Má dlouhou životnost a je hedvábně jemný na dotek. Ve srovnání s klasickou bavlněnou osuškou bývají bambusové osušky výrazně měkčí, nasákavější a jemnější.

Flanel je přírodní materiál vyrobený ze 100% bavlny, proto má všechny její vlastnosti. Je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost. Liší se povrchem, který je speciálně upravený začesaním. Začesaní bývá na jemné straně látky a díky jemnému vlasu je flanel mimořádně hebký a vysoce hřejivý.

Froté je smyčková tkanina, vyrobená převážně z bavlněných vláken. Smyčky vystupují nad osnovu látky a právě díky tomu je zaručena skvělá hřejivost a nasákavost. U froté je kromě rozměru osušky důležitá i gramáž. Čím větší gramáž, tím více bude osuška hřejivější a nasákavější.

Velikostkojenecké osušky bývají ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Jejich minimální rozměr bývá 80 x 80 cm. Často také okolo 100 cm x 90 cm.

Barvy a vzory – při výběru kojenecké výbavičky se často řídíme barvou, která se rozděluje podle pohlaví. Holčičce přísluší růžová a její odstíny a chlapečkovi modrá a její odstíny. Miminkům sluší jemné pastelové barvy. Osušky mohou být jednobarevné, s potiskem a vzorem nebo s výšivkou, např. na kapuci.