Menu Zavřeno

Rostoucí židlička pro miminko

Židle na krmení je při malém dítěti nezbytností. Nabídka jídelních židlí je neuvěřitelně široká, takže by se mohlo stát, že se maminky v tomto sortimentu ztratí. Máme pro vás několik užitečných rad jak si dětskou jídelní židli vybrat.

Na co se zaměřit před samotnou koupí židle?

Před nákupem se sami sebe zeptejte, co od židle přesně očekáváte a jak dlouho ji plánujete používat. Položte si konkrétně tyto otázky, jejichž odpovědi vás navedou ke koupi toho pravého typu přesně pro vás a vaše potřeby. Kolik chci do židle investovat a jak dlouho ji budu používat? Chci varianta vhodný od narození nebo mi stačí židle pro dítě, které již samo sedí? Je důležité upřesnit si i materiál, péči o židli a její udržování v čistotě. A co pult? Potřebuji takový, který se dá složit a opláchnout ve vaně? Pokud jste si položili tyto otázky, jste ke koupi židle blíž než si myslíte.

Dítě, Jíst, Prvenství, Jídlo, Dětství, Batole, Šťastný

Dřevěné a plastové židle bez polohování potěší cenou

Klasická dřevěná jídelní židle patří mezi levnější produkty, esteticky vás neohromí, ale funkci splňuje na sto procent. Je vhodná pro sedící děti od půl roku, není u ní lze nastavit zádovou opěrku. Pokud není v židli sedák, po jídle ji stačí otřít hadrem. Pokud je v židli sedák, obvykle jde o látkový typ, který lze vyprat v pračce. Plastová jídelní židle bez polohování patří rovněž mezi nejlevnější kousky. Tato dětská jídelní židlička se snadno udržuje čistá, stačí ji opláchnout ve vaně. Oba typy židlí – dřevěné i plastové však nemusí být pro dítě pohodlné a větší děti se do nich zas nemusí vejít.

Jídelní židle s polohováním jsou pohodlné

Pro děti jsou tyto židle velmi pohodlné a dobře se jim v nich papá, snadno se také udržují v čistotě. Pokud jsou s polstrováním, to jednoduše složíte a umyjete ho ve vaně. Není problém ani rozložit celou židli a umýt ji ve vaně, popruhy se dají obvykle vyprat samostatně. Mezi největší výhody patří možnost polohovat zádovou opěrku a opěrku nohou.

Rostoucí jídelní židle je dražší, ale dítě ji používá déle

Tuto židli na krmení je možné používat od narození nebo od půl roku věku. Rostoucí dětská jídelní židle se dítěti plně přizpůsobí, je pohodlná a netlačí. Výhodou je polohovatelná výška sedáku i opěrky nohou. Snadno se udržuje a dítě ji může používat od narození až do školního věku – záleží na značce a na možnostech, které nabízí.

Pokud znáte své preference, neváhejte a nahlédněte do naší široké nabídky dětských jídelních židlí, které pocházejí od renomovaných značek a splňují všechny náročná kritéria těch nejmenších i jejich starostlivých maminek.