Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ KOJENECKÁ LÁHEV

Když přestáváte kojit nebo nemůžete z jakéhokoli důvodu kojit a lékař vám doporučil krmit miminko z láhve, je třeba si pořídit dostatek vybavení na krmení kojeneckým mlékem. Zvolit si můžete z různých materiálů, tradiční skleněné či plastové a z tvarů s širším či užším hrdlem.

Jak vybrat kojeneckou láhev?

Materiál – láhve jsou v obchodech lze zakoupit v různých objemech v závislosti na věku dítěte a mohou být vyrobeny ze skla nebo z plastu. Dětských lahviček budete potřebovat hned několik – například na čaj byste si měli pořídit samostatnou láhev, kterou nikdy nebudete plnit mlékem.

Tvary kojeneckých lahví – existuje celá řada nejrůznějších tvarů, materiálů a velikostí, výběr by se měl odvíjet od typu používaného mléka a od preferencí miminka. V nabídce jsou láhve se širokým hrdlem a se zúženým hrdlem. Láhve s obrázky a motivy, v různých barvách. Velikostně se liší objemem.

Dudlíky – pro novorozence jsou nejvhodnější dudlíky s pomalým průtokem, u starších dětí, které si již na krmení z lahve zvykli, lze zvolit dudlík s rychlejším průtokem. Pravidelně se ujišťujte, zda zvolený dudlík v maximální možné míře odpovídá potřebám vašeho dítěte, jeho růstu a rozvoji.

Hygiena – láhve a dudlíky pro miminka musí být z těch nejkvalitnějších materiálů – právě do takových se vyplatí investovat. Dobré je také hledět na to, jak se udržují, protože musí být stále čisté. Některé jsou dostupné v sadě s ohřívačem nebo mají možnost ohřevu v něm.