Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ MONITOR DECHU

Monitory dechu jsou dnes již jakousi povinnou výbavou, kterou chtějí mít v inventáři téměř všechny budoucí maminky. Jeho přítomnost v dětské postýlce či na plence může totiž děťátku zachránit život.

KOUPIT MONITOR 🛒

Jak vybrat monitor dechu?

Typ monitoru dechu – nejčastěji se můžete setkat s deskovými monitory dechu, kromě nich jsou i plenkové monitory dechu, které se připnou dítěti na plenu a jsou použitelné kdekoliv. Pokud máte dvojčata, najdete i monitory s více podložkami. No a výjimkou nejsou kombinované monitory dechu, které spojují monitor dechu s dětskou chůvou.

Zvukové upozornění – základní funkcí, kterou disponuje každý monitor dechu je akustický alarm. Ten se spustí tehdy, když něco není v pořádku a hlasitým signálem vám to dá vědět. Naštěstí, většina rodičů tento signál uslyší pouze tehdy, když vyndá dítě z postýlky a zapomene vypnout monitor.

Vizuální kontrolka – téměř každý model monitoru dechu je vybaven světelnými kontrolkami, které vám signalizují, že je dech vašeho miminka zcela v pořádku nebo dávají informace o tom, že se něco děje. Proto se stačí večer jen podívat na blikající světélko, které signalizuje, že je vše v pořádku.

Typ napájení – obvykle jsou monitory dechu napájeny bateriemi, přičemž jsou také vybaveny kontrolkou stavu baterie, a tak budete vědět, kdy je třeba baterky vyměnit.

Senzory – některé monitory dechu mají senzory, které zaznamenávají nejen dech děťátka, ale například i jeho teplotu či pohyb bříška nebo polohu miminka v postýlce.

Možnost propojení se smartphonem – nejmodernější monitory dechu je možné spárovat s mobilními aplikacemi, obvykle však touto možností disponují kombinované monitory dechu. Důležité je však podotknout, že jen certifikované monitory dechu skutečně plní svou funkci, proto se je nesnažte nahradit levnou mobilní aplikací.

Vibrace – touto funkcí jsou vybaveny plenkové monitory dechu, které spustí vibrace když nezaznamenají žádný břišní pohyb. Vibrace může děťátko probrat z hlubokého spánku a popudit ho k nádechu.

KOUPIT MONITOR 🛒