Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ MONITOR DECHU PRO MIMINKO

Pro rodiče, kteří se poprvé rozhodují pořídit monitor dechu, může být obtížné zorientovat se v různých možnostech a zjistit, který typ je nejvhodnější. Obecně lze monitory dechu rozdělit do dvou hlavních kategorií:

Deskové stacionární monitory – tato kategorie zahrnuje monitory, které jsou určeny k umístění přímo do postýlky. Jsou tvořeny centrální jednotkou a jedním nebo více senzory, které sledují dech dítěte. Centrální jednotka je obvykle zavěšena na postýlce, zatímco senzory jsou umístěny pod matrací. Je však důležité si pamatovat, že monitor dechu je třeba zapnout, když dítě leží v postýlce, a vypnout, když je vyndáno. Deskové monitory jsou často napájeny bateriemi.

Přenosné monitory – tato kategorie zahrnuje monitory dechu, které jsou přenosné a mohou být umístěny na těle dítěte. Tyto monitory jsou obvykle menší a mohou být pohodlně připojeny k oblečení nebo umístěny blízko dýchacích cest dítěte. Přenosné monitory jsou často nabízeny s bezdrátovým spojením a nabídkou různých funkcí.

Při výběru monitoru dechu je důležité zvážit potřeby a preference rodičů, a také bezpečnostní prvky daného modelu. Každý typ monitoru má své vlastní výhody a omezení, a rozhodnutí by mělo být založeno na konkrétních potřebách rodiny.

Jak vybrat monitor dechu pro miminko?

Typ monitoru dechu – nejčastěji se můžete setkat s deskovými monitory dechu, kromě nich jsou i plenkové monitory dechu, které se připnou dítěti na plenu a jsou použitelné kdekoliv. Pokud máte dvojčata, najdete i monitory s více podložkami. No a výjimkou nejsou kombinované monitory dechu, které spojují monitor dechu s dětskou chůvou.

Zvukové upozornění – základní funkcí, kterou disponuje každý monitor dechu je akustický alarm. Ten se spustí tehdy, když něco není v pořádku a hlasitým signálem vám to dá vědět. Naštěstí, většina rodičů tento signál uslyší pouze tehdy, když vyndá dítě z postýlky a zapomene vypnout monitor.

Vizuální kontrolka – téměř každý model monitoru dechu je vybaven světelnými kontrolkami, které vám signalizují, že je dech vašeho miminka zcela v pořádku nebo dávají informace o tom, že se něco děje. Proto se stačí večer jen podívat na blikající světélko, které signalizuje, že je vše v pořádku.

Typ napájení – obvykle jsou monitory dechu napájeny bateriemi, přičemž jsou také vybaveny kontrolkou stavu baterie, a tak budete vědět, kdy je třeba baterky vyměnit.

Senzory – některé monitory dechu mají senzory, které zaznamenávají nejen dech děťátka, ale například i jeho teplotu či pohyb bříška nebo polohu miminka v postýlce.

Možnost propojení se smartphonem – nejmodernější monitory dechu je možné spárovat s mobilními aplikacemi, obvykle však touto možností disponují kombinované monitory dechu. Důležité je však podotknout, že jen certifikované monitory dechu skutečně plní svou funkci, proto se je nesnažte nahradit levnou mobilní aplikací.

Vibrace – touto funkcí jsou vybaveny plenkové monitory dechu, které spustí vibrace když nezaznamenají žádný břišní pohyb. Vibrace může děťátko probrat z hlubokého spánku a popudit ho k nádechu.