Menu Zavřeno

Jak se připravit na dovolenou s dětmi?

Chystáte se s vaším děťátkem poprvé k moři nebo do hor? Pokud máte obavy, jak to zvládne a jak to vy zvládnete s ním, vezměte si k srdci naše praktické rady. Když cestujete na dovolenou s dětmi poprvé, jste limitováni délkou letu, ubytovacími zařízeními, situací v zemi, čistotou v dané lokaci a mnoha jinými omezeními, které jste během života bez dětí řešit až tak nemuseli. Rozhodující je věk. Miminko nebo malé batole je lepší vzít do destinace, která je blíž a disponuje kvalitním zázemím, kde bude o komfort vašeho drobečka nebo většího dítěte postaráno.

Vyberte „BABY FRIENDLY“ ubytování

Doporučujeme zjistit si předem kvalitu sociálních zařízení, vybavenost pokojů, vzdálenost hotelu od pláže nebo jiného místa, kde budete trávit čas, podstatné jsou i animační programy pro děti a celková kvalita resortu. Po dlouhých hodinách strávených mimo pokoje budete vděční, že jste si vybrali komfortně zařízené ubytování.

Dbejte na to, aby byla pokoj nebo prostor, kde budete ubytováni, dostatečně velký, nejlépe s televizí na sledování pohádek, wifi připojením, balkonem či terasou s výhledem na moře, na které si budete moci odpočinout, dokud budou ratolesti spát. Pokud máte děti, hotelový pokoj či bungalov bude mnohem příjemnějším variantou než stanování v kempu zjistíte to sami během pobytu.

Není nad ALL INCLUSIVE nebo plnou penzi

Zejména pro maminky bude mnohem lepší, když zvolí dovolenou s plnou penzí nebo polopenzí. Je to rozhodně pohodlnější než vyvařování a nakupování na místě. Zcela nejvýhodnější varianta je all inclusive stravování, které v sobě zahrnuje i nápoje zdarma. Tak nemusíte dětem nic odpírat a navíc bude postaráno jejich dostatečný pitný režim. Bez vyváření a zakázek jídla si užijete více společných chvil s blízkými.

Co vzít sebou na dovolenou s dětmi?

To, jak si dovolenou užijete, ovlivní i vaše připravenost. Co všechno je vhodné kvůli dětem přibalit? Vsaďte na dostatečné množství krému s vysokým UV faktorem, nejlépe 50+. Dětem vezměte pokrývky hlavy – kšiltovky, šátky nebo kloboučky, které je ochrání před sluncem.

Pro případ nemoci nezapomeňte na potřebnou výbavu a vezměte léky na horečku, průjem, chladivé gely a krémy proti spálení, bodnutí hmyzem a na ošetření ran.

Nezbytností jsou pleny, dětské hračky do vody, síťky proti hmyzu, poslouží i dětské stany s UV ochranou, kočárek, skladné odrážedla a jistě oceníte i cestovní polštářky, díky kterým se bude dětem pohodlně spát v autě či letadle.

Informujte se předem

Jakoukoliv destinaci si vyberete, najděte si o ní co možná nejvíce informací. Dnes se dá hodně zjistit nejen z webu daného hotelu nebo jiného ubytovacího zařízení, ale také telefonicky či podle diskusních referencí. Ty bývají nejspolehlivější. Právě podle hodnocení druhých rekreantů nejlépe zjistíte, zda vaše dovolená bude stát opravdu za to. Věříme, že si dovolenou s dětmi užijete, nejdůležitější je totiž čas, který strávíte spolu.