Menu Zavřeno

Jakou zvolit kosmetiku pro miminko?

Pokožka několikadenního miminka je maximálně citlivá a žádá si speciální přístup. Jakou kosmetiku pro novorozence zvolit, abyste jí dopřáli to nejlepší a zároveň ji chránili?

Čekáte děťátko a chcete být na jeho příchod dokonale připravené? Pokud přemýšlíte, jaká kosmetika bude pro vaše miminko nejlepší, nejste samy, toto dilema řeší téměř všechny maminky. Je důležité zvolit dětskou kosmetiku šetrnou k pokožce, ale u novorozenců byste to s kosmetikou tak či tak neměli přehánět. Doporučuje se miminko nekoupat každý den, ale je třeba věnovat pozornost pokožce na zadečku, tu ošetřujete i vícekrát denně. Zadeček miminka musíte udržovat v suchu a čistotě, jen tak zabráníte opruzeninám a vyrážkám.

Cute Baby Taking a Bath

Jakou dětskou kosmetiku zvolit v prvních týdnech?

Na začátek pro miminko potřebujete jen tu nejnutnější základní kosmetiku. Pediatři doporučují vybírat co nejšetrněji produkty. Některé maminky nakoupí spoustu kosmetiky a pak zjistí, že ji nepotřebují, nebo že na ni má miminko alergii. Miminko má velmi jemnou pokožku a už v porodnici se může zjistit, že děťátko trpí některými kožními problémy a bude vyžadovat speciální kosmetiku. Když budete na oddělení šestinedělí a budou vás učit koupat miminko, uvidíte, jakou používají kosmetiku sestřičky, a pokud vašemu miminku ‚sedne‘, můžete si ji pak pořídit i domů. Při odchodu domů z porodnice obvykle maminky dostávají kufřík se vzorky kosmetiky na vyzkoušení, takže nemusíte mít doma velké zásoby krémů či gelů.

Co by kosmetika pro novorozence neměla obsahovat?

Je důležité, abyste byli při výběru dětské kosmetiky opatrní. Po některých výrobcích může vzniknout vyrážka, šupinky, zarudnutí, svědění, nebo dokonce alergická reakce. Vyvarujte se výrobkům, které obsahují barviva, parfémy, parabeny, silikony a silné esenciální oleje. Kosmetika musí být určena pro miminka. Pokud není, miminka často reagují velmi špatně. Nezapomeňte, že vám stačí malé množství přípravku, nespotřebujete velké množství kosmetiky. Ideální je malá kapka na potření tělíčka. Pozor dávejte na záruční dobu a myslete při výběru na to, že i ten nejdražší krém nemusí být pro vaše dítě ten nejvhodnější a nejlepší. Sledujte složení výrobků a řiďte se zejména použitými ingrediencemi. Určitě je lepší zaměřit se na přírodní kosmetiku než na tu, která obsahuje škodlivé syntetické látky. Bio kosmetika je velmi přísná na výrobu, nesmí obsahovat syntetické látky, barviva, parfémy a konzervační látky. Kosmetika s označením bio je podstatně dražší, ale máte u ní jistotu, že vašemu dítěti nic nehrozí.

Základní výbava kosmetiky pro miminko:

– líh na čištění pupíku a gázové čtverečky,

krém na zadeček proti opruzeninám,

– krém nebo olejíček po koupeli,

– mýdlo, olej na koupání,

– krém na obličej do větru a mrazu,

– krém na ochranu proti slunci,

– šampon,

– některé maminky používají i masážní olejíček pro miminko, olej na rýmu a bylinný krém při bolesti bříška.