Menu Zavřeno

JAK VYBRAT KOČÁREK?

Nákup dětského kočárku je jedním z největších výdajů, které můžete očekávat ve vztahu k mateřství. Oblečení, postel nebo plenka budou také něco stát, ale kočárek bude v této chvíli nejdražší. Není proto špatný nápad podrobněji projít nabídku kočárků a najít správný kompromis mezi dobrou cenou a vysokou kvalitou.

Nesnažíme se říci, že nejdražší vždy znamená nejlepší. Není to pravda – na prvním místě by mělo být vždy pohodlí a zdraví dítěte, pak můžete řešit peníze. Ve vašem kočárku dítě stráví hodně času a dobrá investice se vám později vrátí. Na druhé straně chápeme, že v době, kdy se ve zprávách objevují informace o zcela nevyhovujících a dokonce přímo nebezpečných kočárcích a autosedačkách, tak je těžké vybírat. Zákazníci nutně ztrácejí k výrobcům důvěru.

Proto bychom vám chtěli s výběrem dětského kočárku trochu pomoci. V první řadě bychom vás ale chtěli upozornit, že hodnocení kočárku je do jisté míry subjektivní – záleží především na zvyklostech a potřebách, nikoliv na jednotlivých parametrech.

Pokud chcete s kočárkem jezdit do přírody a na výlety, potřebujete jiný než na procházky po městě. Pro větší přehlednost jsme kočárky rozdělili do kategorií – sportovní, kombinované, sourozenecké a ostatní. Každý z nich mají jiné. Abyste snadněji pochopili, jaký model kočárku pro vás bude vhodný (z hlediska hmotnosti, nosnosti nebo třeba materiálu kol), máte zde k dispozici články, které vám vše objasní.

Kočárek je spolu s postýlkou ​​místem, kde bude vaše dítě trávit hodně času, alespoň dokud bude malé. Proto mu musí maximálně vyhovovat a není dobré na nich šetřit. Hledejte především kvalitu, ne nízkou cenu.