Menu Zavřeno

TYPY DĚTSKÝCH KOČÁRKŮ

Pojďme se v tomto článku podívat, jak se vlastně jednotlivé kočárky dělí. Rozlišujeme celkem čtyři specifické kategorie, z nichž každou využijete jindy a jinak.

Hluboký kočárek – známe z dětství asi všichni. Dítě v něm můžete vozit zhruba do sedmi měsíců, než začne být malý a těsný. Tyto kočárky patří mezi nejlevnejší.

Sportovní kočárek – lze využít i v rámci hlubokého kočárku, což ale nedoporučujeme, dítě by v něm mělo ideálně sedět. Využijete ho až do tří a půl, někdy až do čtyř let věku dítěte.

Kombinované – nejoblíbenější v dnešní době. Skloubí v sobě výhody hlubokého a sportovního kočárku, někdy i dětské autosedačky, kterou asi znáte pod označením „vajíčko“.

Sourozenecké – pro dvojčata, nebo pro děti různého věku.

Golfové – dostává se na řadu ve chvíli, kdy už dítě chodí, ale brzy se unaví a potřebuje odpočinek. Mají křehčí konstrukce a nabízí menšího komfort pro dítě.

Elektrické – neboli chytré, jsou kočárky, které se dostávají postupně na trh a jejich obliba stále roste. Díky elektrickému pohonu ušetří spoustu sil například při tlačení do kopce nebo při brždění z kopce.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je heureka-tlacitko.png.