Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ KOLÉBKA PRO MIMINKO

Kolébka neodmyslitelně patří k výbavě každého rodiče. Miminko se v ní cítí pohodlně a často jej pomůže uspat. Kolébky si můžete vybrat z nepřeberného množství různých druhů. Můžete si k ní pořídit i nebesa, pro krásné usínání Vašeho miminka. Součástí kolébky také bývá i matraci, kolečka či sklápěcí stříška a doporučujeme pořídit i monitoring dechu.

Jak vybrat kolébku pro miminko?

V kolébce se miminko cítí bezpečně, díky méně otevřenému prostoru kolem něj. Říká se, že kolébka není nejlepší, protože dítě je zvyklé z dělohy na houpavý pohyb a jakmile ho dáte do kolébky, bude se cítit stejně. Až povyroste a dáte ho do postýlky, bude Vám jen těžko usínat. Ale je tu možné dítě necháte v kolébce jen do té doby, než začne vnímat svět kolem. Pak přejděte na postýlku.

Materiál – nejlepší jsou kolébky z masivu, protože vydrží dlouhá léta. Od této kvality se také odvíjí cena. Některé kolébky jsou i s kolečky pro lepší manipulaci. Kolébky z lamina méně váží a také stojí. Takže jsou nejvíce kupované a rozšířené. Textilní kolébky jsou lehké a snadno skladné. Můžete je vzít všude s sebou a miminko se bude cítit jako doma.

Matrace – některé značky nabízejí matrace v ceně kolébky. Není rozdíl mezi matrací do kolébky a do postýlky. Nejlepší volbou bývá molitanová matrace, protože se na ním miminkům lépe usíná. Tyto matrace se mnohem lépe čistí. Skvělým doplňkem jsou chrániče matrace s bavlněným povrchem. Děti se na této podložce méně potí.

Nebesa – jsou krásným doplňkem, ale jsou i velmi praktické, co se týče létajícího hmyzu. Může Vám posloužit jako moskytiéra, takže se Vaše miminko krásně vyspí. Dále může ochránit miminko před východem nebo západem slunce. Nevýhoda je jedině v tom, že se na nebesích usazuje prach.