Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ VANIČKA PRO MIMINKO

Koupání miminka je příjemné zakončení prožitého dne. Miminko se uklidní a je připraveno k spánku. Je nesmírně důležité, aby se stal z koupání příjemný rituál a to nejen pro rodiče, ale zejména pro děťátko. K tomu budete potřebovat vaničku nebo kbelík a jiné potřeby na koupání. Vybrat si z pestré nabídky, která je na trhu, není vždy snadné.

Jak vybrat vaničku pro miminko?

Vanička by měla být dostatečně velká, pevná a bezpečná. Na výběr máte vaničky s rovným dnem nebo tvarované. Vaničky s opěrkou hlavy, vypouštěcím otvorem nebo teploměrem. Některé vaničky mají i protiskluzové dno, což je velmi praktické a zaručí to bezpečí při koupání.

Náhradou vaniček bývá často i koupací kbelík, který je skvělou variantou pro koupání. Malé děti mají rády malý prostor a proto se v něm cítí příjemně. Navozuje pocit jako by byly u maminky v bříšku a tak se cítí bezpečně. Na výběr máte koupací kyblík různých velikostí a barev. Velikost vždy volte podle potřeb dítěte, je proto dobré koupací kbelík vybírat až po narození miminka. Na barvě až tak nezáleží, proto si zvolte barvu která se Vám líbí.

Před koupáním miminka je důležitá příprava. Nemůžete jen tak odběhnout, proto si vše připravte předem. Nejmenší miminka se doporučuje koupat v převařené vodě, i když ne všichni dětští lékaři na tom trvají.

Miminko není třeba koupat každý den. Někteří pediatři doporučují obden, někteří dvakrát týdně.

Není potřebné používat jakoukoli dětskou kosmetiku – miminko ji opravdu nepotřebuje a zbytečně může dráždit jeho citlivou kůži.

Hlavička miminka by měla být na vašem předloktí a zároveň byste jej měli držet v podpaží.

Výborným pomocníkem pro koupání miminek je i koupací lehátko je pomocníkem pro ty rodiče, kteří se rozhodnou koupat dítě ve vaně v koupelně nebo chtějí mít při koupání ve vaničce obě ruce volné. Lehátka na trhu jsou plastové, látkové nebo pěnové. Každé má své výhody i nevýhody.