Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ NOČNÍK PRO DÍTĚ

Když se už rozhodneme, že nadešel pomalu čas, kdy naše dítě odloží pleny, musíme samozřejmě koupit také nějaký vhodný nočník. V obchodech je obrovské množství různých typů, které se od sebe někdy i velmi výrazně liší. Měli bychom proto vědět, čím se při jeho výběru máme řídit.

Jak vybrat nočník pro dítě?

Tvary, materiál a barvy – na trhu je nepřeberné množství nočníků. Škála barev a tvarů je velká, a proto výběr nebude lehký. Materiál je ve většině případů plastový. Nočníky blikají, zpívají, bzučí a jiným způsobem se snaží upoutat dětskou pozornost. Je jen na Vás zda to opravdu budete potřebovat.

Kdy začít – univerzální odpověď neexistuje, vhodná doba záleží na fyzickém a psychickém vývoji dítěte a u každého dítěte je zcela jiná. Povzbuzujte dítě k používání nočníku kdykoliv cítí potřebu. Dítě si musí být jisté, že kdykoliv dá najevo, že potřebuje na nočník, budete mu v tom pomáhat.

Jak vybrat – když jdete kupovat nočník, nechte dítě, aby si ho vybralo samo. Pokud se mu bude líbit, lépe a rychleji se s ním seznámí. Tvary zvířátek, nočníky z nálepkami, obrázky a motivy děti velmi rychle nadchnou. Při učení základních hygienických návyků uspějete, jen když bude dítě spolupracovat. Buďte si jisti, že to nebude jednoduché. Dítě si nejprve musí uvědomit, k čemu nočník slouží.