Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ PLENKY PRO MIMINKO

Nejedna maminka si neví rady, jak vybrat správné plenky pro své miminko. Čistý a suchý zadeček je přece klíčový pro klidný spánek a pohodlí miminka, ale i klid maminky. Pokud hledáte ty pravé pro svůj malý poklad, jste na správném místě. Stačí věnovat minutu těmto praktickým řádků a budete mít jasno.

Jak vybrat plenky pro miminko?

Ochrana proti přetečení – nejvíce ji oceníte v noci. Nejlepší je miminko kvůli přebalování nebudit, protože následně budete muset znovu zdlouhavě uspávat. Dobrá absorpční schopnost plenek je výhodná i tehdy, pokud si nemůžete dovolit měnit plenky každou hodinu např. během cestování.

Komfort pro dítě – v první řadě by měly být pleny pohodlné. Pokud zjistíte, že materiál plen nějakým způsobem dráždí zadeček miminka a dokonce mu způsobuje vyrážky či alergickou reakci, měli byste zvážit jejich výměnu.

Silná páska – měla by udržet plenku na svém místě i během dovádění miminka.

Kvalita vs. cena – levnější, nedokáží udržet tolik tekutiny jako dražší. Navíc riskujete zašpinění oblečení miminka i toho svého, ale ne vždy levnější = méně kvalitní. Často se najdou i výrobci, kteří dělají kvalitní plenky za rozumnou cenu, protože nemusí platit výdaje za reklamu.

Správná velikost – příliš velké či malé plenky často neplní svůj účel a mohou být miminku nepohodlné. V prvé řadě se s výběrem rozměru řiďte podle označením na obale, následně po osobním vyzkoušení na miminku.

Látkové pleny – často jsou doporučovány i lékaři. Výhodou je i to, že jsou šetrnější k životnímu prostředí. Nejsou však pohodlným řešením. Je třeba často prát a žehlit.