Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ AUTOSEDAČKA PRO MIMINKO

Přeprava miminka v autě musí být bezpečná, proto je třeba hledat spolehlivou autosedačku, která miminko a jeho křehké krční obratle opravdu ochrání i v případě nárazu. Výrobci dnes prodávají většinou certifikované dětské autosedačky doplněné o různé crash testy, během nichž je simulovaná dopravní nehoda v několika situacích. Tak totiž máte jistotu, že konkrétní dětská sedačka opravdu dítě ochrání.

Jak vybrat autosedačku pro miminko?

Váha miminka – nejpodstatnějším údaj, od kterého závisí koupě autosedačky. Nikdy nekupujte větší autosedačku a nenechávejte miminko sedět ve velké autosedačce.

Upevnění a instalace – většina je upevněna bezpečnostním pásem, ale dražší modely disponují tzv. systémem Isofix, který umožňuje ještě pevněji připevnění sedačky. Co se týče instalace, měla by být co nejjednodušší, aby vás úkon příliš nezdržoval pokaždé, když budete potřebovat miminko převést v autě.

Základní norma – starší norma, ale stále platná, je ECE R 44/03. Novější norma je označena jako ECE R 44/04. Každá autosedačka by měla splňovat minimálně tuto základní normu.

Potahový materiál – některé novější sedačky mají snímatelné potahy, které lze bez problémů vyprat a zpět navléknout na sedačku. Je to sice detail a na bezpečnost nemá vliv, ale věřte, že jej určitě oceníne.

Pohodlí – autosedačka pro miminko by měla být pohodlná, ať se v ní miminko necítí stísněně a nekomfortně. Zvolte proto raději měkčí a na dotek příjemnější materiály.