Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ CHŮVIČKY PRO MIMINKO

Elektronické chůvičky jsou užiteční pomocníci na hlídání miminek. V podstatě jde o vysílačky, které pomocí přenosu zvuku, případně i obrazu, umožňují kontrolovat stav vašeho miminka. Existuje mnoho už moderních elektronických chůviček s různými vlastnostmi. Záleží jen na tom, jaké parametry jsou pro vás důležité a kolik jste ochotni investovat.

Jak vybrat chůvičku pro miminko?

Analogové chůvy – pracují na nižších frekvencích a menším počtu kanálů. Díky tomu mají lepší dosah, ale zároveň jsou náchylnější k rušení jiným zařízením, ale pro základní potřeby stačí.

Digitální chůvy – pracují na vyšších frekvencích a vyšším počtu kanálů. Čím vyšší frekvence přenosu, tím více je přenos rušen různými překážkami v prostoru. Díky velkému počtu kanálů jsou však vhodné do oblastí s hustou sítí (města apod.).

Vzdálenost – výrobci uvedou vzdálenost vždy ve volném prostoru a za ideálních podmínek. Počítejte tedy s tím, že úplná spolehlivost reálný dosah na uvedenou vzdálenost bude často nižší až o 20 %. Pokud plánujete používat chůvu v členitějším prostředí (např. hotelech), pak se zaměřte na ty s větším dosahem.

Napájení – může probíhat buď prostřednictvím baterie, ze sítě nebo oběma způsoby. Rodičovská i dětská jednotka může mít odlišné způsoby napájení. Pokud budete chtít nechat dětskou jednotku v kočárku, pak se ujistěte, že nemusí být zapojena do sítě nebo je plně nabitá.

Bezpečnost – parametr, který je na prvním místě. K chůvičce se hodí i monitor dechu, aby jste měli jistotu, že je vše pod kontrolou.