Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ TEPLOMĚR PRO MIMINKA

Rtuťové teploměry už dávno skončili, a tak nám výrobci začali nabízejí různé teploměry pro měření tělesné teploty fungující na principech moderních technologií. Už nemusíme držet teploměr v podpaží nebo měřit dětem teplotu přes konečník – nejlepší teploměr může měřit hodnotu tělesné teploty i zcela bezdotykově, což ocení především maminky malých a neposedných dětí. Je jen na vás jaký způsob si vyberete. Je poměrně těžké vybrat ten nejlepší teploměr, který by byl nejen praktický, ale především spolehlivý. Každá značka přece tvrdí, že jejich teploměry jsou nejlepší na trhu, proto věnujte minutu k přečtení několika doporučení, po kterých již vyberete u obchodníka teploměr mnohem snáz.

Jak vybrat teploměr pro miminko?

Způsob měření – každému vyhovuje jiný způsob měření teploty. V současnosti teploměry umí měřit teplotu v podpaží, konečníku, ústech, v uších a na čele. Moderní bezdotykové teploměry umí změřit teplotu téměř okamžitě.

Technologie měření teploty – digitální teploměry mohou být dotykové nebo bezdotykové a dokáží měřit teplotu od 1 sekundy do 90 sekund. Infračervené teploměry jsou bezdotykové. Kombinované digitální bezdotykové teploměry jsou zpravidla dětské a umí měřit kromě tělesné teploty dítěte například i vodu na koupání, teplotu láhve s jídlem apod., což určitě využijete a ušetříte tím peníze za nákup k tomu specializovaných teploměrů.

Přesnost měření – tento údaj je obvykle uveden v parametrech každého teploměru nebo v přibaleném letáčku.

Značka a cena – nemusíte kupovat ten nejdražší teploměr, ale je dobré dbát na značku teploměru, protože značky, které jsou na trhu déle, mají zpravidla lepší a přesnější technologii. Celosvětově uznávané značky proto vykazují v testech větší přesnost a jsou spolehlivější (jedná se například o značky TrueLife nebo Hetaida). Při výběru se hodí i případná voděodolnost teploměru.