Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ VAK PRO MIMINKO

Ať už jste striktním příznivcem nošení dětí nebo máte zájem pouze občas ke klasickému kočárku zvolit občasnou alternativu, bez ohledu na to, co všechno pozitivního se už o nošení dětí napsalo musíte zpočátku počítat i s tím, že ne každému miminku bude nošení vyhovovat. Barevné provedení záleží na Vašem vkusu.

Jak vybrat nosící vak pro miminko?

V čem nosit miminko – nosítka nemusí být jednoduché. Každému miminku vyhovuje něco jiného a každý rodič je jiný, tím pádem mu sedne jiný typ nosítka. Na našem trhu k dispozici mnoho nosítek a různí se i tím, že se hodí pro různý věk dítěte.

Jak nosit miminko – nosit dítě můžete vpředu na břiše, na boku i na zádech, podle druhu nosítka. Některé jsou přizpůsobeny i k nošení ve všech zmíněných polohách. Nošení vzadu se doporučuje zhruba od 6 měsíců, většinou se ale rodiče odhodlají přesunout dítě na záda až v době, kdy už dítě samo sedí.

Vlastnosti nosítka – před nákupem nosítka je více než žádoucí jeho vyzkoušení. Nosítko by mělo být pohodlné pro dítě i rodiče, nemělo by ani jednoho nikde tlačit (pozor na skryté knoflíky či přezky). Praktická je i možnost vyprat nosítko v pračce nebo dodávaný bryndák.